OGŁOSZENIA

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

W dniach 12 do 16 września 2022 r. odbędzie się „Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych”

Tematem przewodnim jest przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.

Zachęcamy do zapoznania się z listem przewodnim akcji.

List_Pani_Marzeny_Machałek__Sekretarza_Stanu_w_Ministerstwie_Edukacji_i_Nauki_  skierowany_do_dyrektorów_szkół_rodziców_i_uczniów

GRYPA_a_Dzieci,_ulotka


Ruszamy z treningami piłkarskimi w Tucznej!

Już 8 grudnia 2021 odbędzie się pierwszy, naborowy trening piłki nożnej. Adeptami Akademii Piłkarskiej Lobos mogą stać się zawodnicy od 5 do 12 roku życia. Zapraszamy wszystkich pasjonatów piłki nożnej i aktywności fizycznej – zarówno chłopców jak i dziewczęta!

Treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu. W okresie zimowym Zawodnicy trenować będą na hali sportowej, przy Szkole Podstawowej w Tucznej, a wiosną zajęcia przeniosą się na pełnowymiarowe boisko naturalne.

Akademia Lobos posiada własny program szkolenia, a treningi prowadzone są przez doświadczonych trenerów (licencjonowani trenerzy UEFA, absolwenci AWF). Wszyscy pracownicy Akademii są w pełni zaangażowani w rozwój podopiecznych, a poziom treningów dostosowany jest do poziomu sprawnościowego grupy treningowej. LOBOS (z hiszpańskiego: WILKI) to wielka, piłkarska rodzina trenująca w oddziałach: Biała Podlaska, Leśna Podlaska, Kodeń, Wisznice. Przyszedł czas by do naszej Watahy dołączyła Tuczna!

Serdecznie ZAPRASZAMY!

Jeśli chcielibyście Państwo dowiedzieć się więcej na temat Lobos Football Academy odsyłamy do poniższych linków:

– facebook.com/akademia.lobos
– instagram.com/lobos.fa/
– http://akademialobos.pl/

DO ZOBACZENIA! 🙂 ”

Pozdrawiam,

Sarniak Karolina

Lobos Football Academy
tel: 575018818

 


Akcja Góra Grosza

W dniach 6 – 17 grudnia 2021 r. na terenie naszej szkoły będzie prowadzona zbiórka monet (od 1 gr do 5 zł). Możliwe jest przekazanie wyższych nominałów.
Celem, na który zbierane są drobne monety jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną  –    w domach dziecka lub rodzinach zastępczych.
Każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:
“Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.
Mamy nadzieję, że każdy oddział naszej szkoły włączy się do akcji i uda nam się zebrać jak największą sumę. Liczymy na Waszą aktywność i szczodrość!

Samorząd Uczniowski


Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”

 

 

 

 

 

 

Zapisz się na konsultacje strategii dla młodych w woj. lubelskim!
Już 25 listopada odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa lubelskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 24 listopada (środa) do godziny 12:00.
– Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału, bez względy na poglądy – mówi inicjator konsultacji, Piotr Mazurek – Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone są na siedem obszarów tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie i sport”, „ekologia i klimat” oraz “Polska w Unii Europejskiej”.

Konsultacje dla woj. lubelskiego rozpoczną się 25 listopada br. od godz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://strategiamlodych16.webankieta.pl/.
Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 24 listopada (środa) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.

Więcej informacji na temat konsultacji znajduje się na oficjalnej stronie konsultacji https://www.gov.pl/DlaMlodych. Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem projektu „Strategii RP na Recz Młodego Pokolenia”.

Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem – pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.

propozycja_posta_na_media_społeczno_ciowe


DZIEŃ PROFILAKTYKI

Szanowni Państwo, w dniu 15 listopada 2021r.(poniedziałek).w  szkole odbędzie się Dzień Profilaktyki w ramach którego zrealizowane będą :

  1. Warsztaty dla uczniów klas IV-V (4,5 lekcyjna)- 90 minut

Temat : Tolerancja- jak się jej nauczyć? Jak walczyć z hejtem?

   Warsztaty dla uczniów klas VI-VII (6,7 lekcyjna)- 90 minut

Temat : Agresja i przemoc rówieśnicza jak nad nimi zapanować ?

 

  1. Szkolenie dla nauczycieli- 45 min. godz.15.00.

 Temat : Rodzic roszczeniowy- metody skutecznej komunikacji z trudnym  rodzicem.

III. Prelekcja dla rodziców- 45 min. godz.16.00

Temat :Agresja dziecka-rola stawiania granic w procesie wychowawczym.

(Rodzice klas IV, V ab, VI, VIIa)

Spotkania przeprowadzi psycholog z Małopolskiego Ośrodka Edukacji Profilaktycznej z Krakowa

 


Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia składa serdeczne podziękowania dla Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tucznej za włączenie się w Zakręconą Akcję i zebranie 125 kg nakrętek, z których dochód został przeznaczony na rzecz Podopiecznych.

Zakręcona Akcja


 

KONKURS PLASTYCZNY

z okazji Święta Niepodległości

,,Kocham Cię Polsko za Twą przeszłość sławną”

Regulamin konkursu plastycznegoKocham Cię Polsko(1)

 


Kurs  e – learningowy dla dzieci

“Bezpiecznie na wsi mamy

upadkom zapobiegamy”

Ukończ kurs e – learningowy i zdobądź hulajnogę !

Szczegóły: Plakat kursu e-lerning_KRUS

 


Drodzy Uczniowie i Rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Termin akcji: 18 – 20.10.2021 r.

Szczegóły akcji: Wszystkie dzieci zbierają elektro śmieci

 


KONKURS !!!

“Rosja w zwierciadle symboli architektury”

Termin nadsyłania prac: 30 listopada 2021 r.

Szczegóły konkursu: CCF_000780