Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

 


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO
30 czerwca – zakończenie roku przedszkolnego 2021/2022

CZYTAMY DZIECIOM
6-latki, czytanie bajek przez sekretarza gminy Tuczna

OSTATNIE CHWILE W PRZEDSZKOLU 
Urodziny klasy połączone z pożegnaniem przedszkola. Uroczystość w grupie 6 latków dnia 20 czerwca

PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA
6-latki przytulają się do drzewa w ramach kampanii,, Przytul się do drzewa”.

PRZYSTAŃ ZABAWY
Wycieczka dzieci z przedszkola do Woskrzenic Dużych do sali zabaw PRZYSTAŃ ZABAWY w dniu 9 czerwca 2022r.

Konkurs przedszkolny – Kwiaty dla mojej mamy.

TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
Czytanie bajek dla 6 – latków przez panią Ewę Jarosiewicz w dniu 2 czerwca.

DZIEŃ DZIECKA

KONKURS “ŚWIĘTO KWIATÓW”

WIELKANOC
13 kwietnia w przedszkolu odbyło się spotkanie przy wielkanocnym stole. Były życzenia świąteczne, dzielenie się jajkiem.

Wyniki konkursu plastycznego “Wielkanocna pisanka”
 W grupie “Biedronki” 1 miejsce zajęła Jagoda Kawka, 2 miejsce Marysia Marecka, 3 miejsce Szymek Martyniuk, 4 miejsce Gabrysia Belkiewicz. W grupie “Żabki” 1 miejsce zajęła Ania Belkiewicz, 2 miejsce Mateusz Samoszuk, 3 miejsce Staś Lipka, 4 miejsce Hania Kamińska. W grupie ” Pszczółki ” 1 miejsce Szymek Waszczuk, 2 miejsce Mikołaj Marecki, 3 miejsce Marcela Oledzka, 4 miejsce Małgorzata Zeszczuk. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy i gratulacje. Prace konkursowe wyeksponowane są na wystawie.

ŚWIĄTECZNY NASTÓJ W GRUPIE PRZEDSZKOLNEJ


OZNAKI WIOSNY

Wiosenny konkurs plastyczny w przedszkolu “Oznaki wiosny” zorganizowany przez panią Ewę Sawczuk. Laureaci konkursu. W grupie 3-4 latków 1.miejsce Wiktor Krańczuk, 2. miejsce Filip Sokulski, 3.miejsce Oliwia Trochonowicz. W grupie 5-6 latków, 1.miesjce Maja Moszkowska, 2.miejsce Mateusz Marecki, 3.miejsce Szymon Waszczuk

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca w przedszkolu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji odbył się wiosenny pokaz mody.


DZIEŃ KOBIET


BAL KARNAWAŁOWY

4 lutego 2022r.odbył się bal karnawałowy w przedszkolu.


Dzień Babci i Dziadka.

Tak przedszkolaki z grupy Żabki przygotowywały się do obchodów Dnia Babci i Dnia Dziadka, które w tym roku świętowali w domu ze względu na pandemie.


Molekularium w przedszkolu.

12 stycznia dzieci z przedszkola uczestniczyły w pokazie edukacyjnym pogłębiając swoją wiedzę z dziedziny chemii i biologii.


OZDOBA CHOINKOWA – RODZINNY KONKURS ŚWIĄTECZNY

WIGILIA 2021

MIKOŁAJKI
TEATRZYK EDUKACYJNY
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

PAMIĘTAMY O SENIORACH
WIZYTA GRUPY DZIECI W KLUBIE SENIORA W TUCZNEJ Z OKAZJI DNIA SENIORA
Przedszkolaki pod okiem wychowawczyń przygotowały dużą laurkę z życzeniami dla Seniorów w dniu ich święta.

DZIEŃ KREDKI
Dzień Kredki w przedszkolu. W listopadzie obchodzimy Dzień Kredki, jak wiadomo, to nieodzowny element każdego przedszkolaka. Wspólna zabawa, śpiew i kolorowanie towarzyszyło dzieciom tego dnia. Ale nie tylko na papierze można kolorować, malowaliśmy kredkami szyby w sali, jak i buzie naszych dzieci. Zabawa była bardzo udana.

05.11.2021r. w ramach zajęć o bezpieczeństwie i ruchu drogowym w rolę policjanta wcieliła się jedna z pań odwiedzając grupy przedszkolne z króciutkim pokazem. Dzieci miały okazję nabyć nowe wiadomości i umiejętności związane z bezpieczeństwem i zachowaniu się na ulicy i przejściu drogowym. Poznały również numery alarmowe i niektóre znaki drogowe. Przedszkolaki spisały się na medal i popisały ogromną wiedzą.

Dnia 19.10.2021 r.  świętowaliśmy „URODZINY MARCHEWKI” . Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka, a kolorem dominującym  był kolor pomarańczowy widoczny na ubrankach dzieci i dekoracji sali.  Sale zamieniły się w marchewkową krainę. Już od rana rozpoczęliśmy świętowanie i zdrowy dzień pomarańczowy, wdrażając dzieciaki do spożywania produktów warunkujących zdrowie. Odbyły  się marchewkowe zajęcia: rozmawialiśmy na temat zdrowego odżywiania się, zachęcania do jedzenia warzyw, w tym marchwi, zwracając uwagę nie tylko na walory smakowe, ale przede wszystkim odżywcze i bogactwo witamin. Dzieci pięknie recytowały wierszyk o marchewce. Były konkursy; szukanie marchewek ukrytych w sali, rozpoznawanie za pomocą dotyku, zagadki, układanki, przeliczanki, zabawy, piosenki, tańce,  filmy i bajki edukacyjne. Z marchewki i różnych materiałów wykonaliśmy marchewkowe stworki. Ze względów sanitarnych nie mogliśmy przygotować   marchewkowych przekąsek, surówek czy soków. Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili, dzień pełen wrażeń, uśmiechu, wesołej zabawy i okazji do wzbogacenia wiedzy o zdrowym odżywianiu.

“URODZINY MARCHEWKI” w grupie “Żabek”:

[id-galerii-supsystic=87 pozycja=środek]

“URODZINY MARCHEWKI” w grupie “Biedronek”:

[id-galerii-supsystic=88 pozycja=środek]

 


DZIEŃ CHŁOPAKA 

[id-galerii-supsystic=89 pozycja=środek]


Zajęcia ekologiczne w grupie 3,4- latków ” Jak dbamy o Planetę”.

[id-galerii-supsystic=90 pozycja=środek]