Jasełka bożonarodzeniowe

W tym roku tuż przed przerwą świąteczną, uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tucznej wystawili przedstawienie jasełkowe. Scenariusz zatytułowany ,,Gloria in excelsis Deo‘’ został napisany na motywach ,,Betlejem Polskiego‘’ L. Rydla. Tradycyjnie na scenie obok Świętej Rodziny, aniołów, pasterzy, Trzech Króli, nie mogło zabraknąć okrutnego Heroda, Diabła i Śmierci. W role wcielili się uczniowie klas IV, V, VI i VIII. Na scenie zadebiutowały też przedszkolaki z oddziału zerowego, jako owieczki. Widzowie mogli włączać się w śpiew kolęd wykonywanych przez chór aniołów i pasterzy. Do naszej szkoły uczęszczają uczniowie różnych wyznań, nie mogło więc zabraknąć kolędy prawosławnej, którą zaśpiewała uczennica klasy IV. Przedstawienie uatrakcyjniły specjalnie wykonane na tę okazję dekoracje, rekwizyty i barwne stroje. Jasełka dzięki uprzejmości Dyrekcji mogli obejrzeć zaproszeni goście: ks. H. Szustek, proboszcz parafii w Tucznej, ks. J. Dmitruk, proboszcz parafii prawosławnej w Międzylesiu, Przewodniczący Rady Gminy Tuczna, pan Z. Sokołowski, zastępca wójta Gminy Tuczna pan K. Skrodziuk, nauczyciele, rodzice i uczniowie szkoły. Wielotygodniowa praca uczniów pod kierunkiem pani Z. Lipka i pani B. Kłoczko zaowocowała pięknym przedstawieniem nawiązującym do polskich tradycji kolędniczych. Podczas uroczystego apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia Pani Dyrektor  wręczyła uczniom klas I – III dyplomy i drobne nagrody rzeczowe za zajęcie I, II i III miejsca oraz zdobycie wyróżnień w szkolnym konkursie wiedzy “Jestem bezpieczny na drodze”.