Podsumowanie konkursu: Śladami zwierząt w literaturze

W dniu 28 października odbyło się podsumowanie konkursu literacko-plastycznegoŚladami zwierząt w literaturze” dla uczniów klas I-III. Z tej okazji odbyło się również spotkanie z lekarzem weterynarii, p. Tadeuszem Łaskim, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy oraz omówił zasady dbania i pielęgnowania zwierząt domowych. Dzieci miały możliwość zadawania Panu weterynarzowi wielu pytań, na które udzielał cennych, ciekawych i wyczerpujących odpowiedzi. Spotkanie pozwoliło uczestnikom, choć częściowo, poznać ten bardzo odpowiedzialny i pełen wyzwań zawód. Następnie p. Ewa Jarosiewicz, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tucznej, odwiedziła uczniów klas I-III w salach lekcyjnych. Nasz gość przyniósł ze sobą kilka książek, których głównym motywem były zwierzęta. Pani Ewa zapraszała dzieci do biblioteki i zachęcała do czytania książek. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania książkami, wzbogacanie słownictwa i pobudzanie wyobraźni. Pani bibliotekarka zwracała uwagę dzieci na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje.