OBCHODY 103 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Tradycją naszej szkoły jest udział w lokalnych obchodach narodowego święta. 11 listopada, o godz. 10.00, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie uczestniczyli we Mszy św. za Ojczyznę, którą poprzedziło wykonanie przez kółko gitarowe dwóch pieśni “Matko o twarzy jak polska ziemia czarnej” oraz “Uwierz Polsko”. Liturgię sprawował ks. Proboszcz Henryk Szustek. Następnie odbyło się uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego i zapalenie zniczy pamięci pod pomnikiem mieszkańców Tucznej poległych w czasie I i II wojny światowej. Został odczytany również Apel Poległych dla uczczenia pamięci żołnierzy, którzy zginęli w obronie Ojczyzny, a na koniec zaśpiewano Rotę. Później poczet sztandarowy i dyrekcja szkoły wraz z przedstawicielami SU udali się pod pomnik uczestników powstania styczniowego z 1863 r. przy OSP w Tucznej, pomnik Józefa Piłsudskiego w Rozbitówce oraz Dęby Pamięci przy szkole.