Dzień Dziecka w naszej szkole.

W dniu 01 czerwca uczniowie klas IV a, b oraz V odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzylesiu. Pani kierownik Monika Czubla przybliżyła dzieciom historię tego miejsca wyświetlając film. Uczniowie podzieleni na kilkuosobowe grupy poznali różne pracownie tematyczne, w których  mieli możliwość własnoręcznego wykonania upominku.

Na zakończenie spotkania integracyjnego odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek i konsumpcją potraw przygotowanych przez podopiecznych Domu Samopomocy.

Uczniowie klasy VI b po raz pierwszy uczestniczyli w podchodach.  Podczas pokonywania malowniczej  około sześciokilometrowej trasy wśród pól i łąk naszej miejscowości, odgadywali łamigłówki z różnych dziedzin i wykonywali  zadania przygotowane poprzedniego dnia przez nauczycieli opiekunów. Gra terenowa niesamowicie integrowała zespół klasowy, zaangażowani byli  wszyscy uczestnicy.

Młodzież wróciła do szkoły zmęczona,  ale bogatsza o nowe doświadczenia.

Klasy VII a, b wybrały się na strzelnicę do Wisek. W wydarzeniu wzięło udział łącznie 29 uczniów. Celem wycieczki było zapoznanie uczestników z zawodem instruktora strzelnicy, a także surowymi zasadami obowiązującymi w niektórych obszarach zawodowych. W trakcie pobytu na strzelnicy uczniowie mieli możliwość poznania różnych rodzajów broni oraz  oddania strzałów z broni palnej pod ścisłym nadzorem instruktorów. Po zajęciach  uczniowie piekli kiełbaski i relaksowali się na łonie natury.

Wycieczka na strzelnicę okazała się atrakcyjną formą wypoczynku połączonego z edukacją i sprawiła uczniom radość.