Majowe święta

W dniu 30 kwietnia, dzieci z klasy III uroczyście obchodziły Święto Konstytucji 3 Maja. Przepięknie odśpiewały “Mazurek Dąbrowskiego” – hymn Polski  oraz  „Mazurek 3 Maja”, znany również jako „Witajmajowa jutrzenko” lub „Trzeci Maj”.

Jak co roku, aby uczcić pamięć tego wielkiego wydarzenia w dziejach Polski, dyrekcja szkoły, dzieci i młodzież wzięli udział we Mszy św. za Ojczyznę oraz uroczystym zapaleniu zniczy pod pomnikiem poległych mieszkańców Tucznej w czasie I i II wojny światowej, które poprzedziło odśpiewanie hymnu narodowego.

W tym dniu znicze pamięci zapłonęły również przed pomnikiem upamiętniającym uczestników powstania styczniowego znajdującym się przy OSP w Tucznej, Dębami Pamięci przy szkole oraz pomnikiem Marszałka Piłsudskiego w Rozbitówce.

Z okazji majowych świąt w klasach IV- VIII odbył się konkursplastyczny pod hasłem ,,PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA, zorganizowany przez p. Zofię Lipka

Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na piękno polskich krajobrazów .

Wyniki konkursu:

I miejsce: Witold Kłoczko kl.VIIb – ,, Rzeka Bug w Krzyczewie”

II miejsce: Martyna Lipka kl. IV b – ,,Polska od gór aż do morza”

III miejsce: Nikodem Koszniruk kl. VI a – ,,Jezioro w górach”  i Gabriel Radkiewicz kl. VII b – ,,Polskie Tatry”