Podsumowanie pracy za I półrocze roku szkolnego 2020/2021w Przedszkolu w Tucznej.

We wrześniu odbyły się następujące uroczystości (23.09) Pierwszy Dzień Jesieni. Dzieci zapoznały się z nową porą roku, poznały jesienne miesiące i i rysowały jak wyobrażają sobie Panią Jesień.
28.09. dzieci świętowały Dzień Przedszkolaka. W tym dniu prezentowały repertuar w postaci wierszy i piosenek. Otrzymały pamiątkowe dyplomy a rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Dnia 30.09.uroczyście obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta składały chłopakom życzenia i wręczały prezenty zakupione przez rodziców.

W październiku 14.10 świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Z okazji tego święta dzieci nauczyły się kilku wierszy i piosenek, wykonały laurki, które wręczyły paniom wychowawczyniom z innych grup. 16.10 obchodziliśmy Dzień Listonosza. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o ciężkiej i trudnej pracy listonosza. Wykonały również ozdobne koperty. 19.10 to święto Marchewki. Dzieci dowiedziały się jak zdrowa jest marchewka i jakie potrawy można z niej zrobić. Uroczystość zakończyła się zabawą Sałatka jarzynowa. 23.10 to Dzień Kundelka. Dzieci zapoznały się z różnymi rasami psów. Wykonały prace plastyczne w techniką wydzieranki na temat Mój ulubiony przyjaciel- pies. 30.10 dzieci brały udział w konkursie plastycznym Kolorowa jesień. Uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni i otrzymali nagrody.

W listopadzie 10.11 z okazji Święta Niepodległości dzieci nauczyły się wiersza Rocznica, wykonały flagi i kotyliony. W każdej grupie wiekowej zorganizowano kącik patriotyczny. 20.11 to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W grupach odbyły się rozmowy na temat Mam prawo do… Dzieci mogły się wypowiadać podając różne przykłady ze swojego życia z właściwą dla siebie argumentacją. 25.11 to Dzień Pluszowego Misia. Dzieci zapoznały się z imionami różnych miśków np. z bajek, poznały ich historie, na koniec kolorowały jak najpiękniej postać Kubusia Puchatka. 30.11 to Andrzejki, czas wróżb i dobrej zabawy. Dzieci chętnie brały udział w zabawach indywidualnych i grupowych. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

04.12 odbył się konkurs na wykonanie postaci Świętego Mikołaja. Dzieci chętnie brały udział w konkursie i otrzymały nagrody niespodzianki, co zainspirowało je do udziału w innych konkursach. 07.12 to Mikołajki. W tym roku prezenty znajdowały się pod choinką w każdej grupie. Prezenty zostały zakupione przez rodziców. 23.12.nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu Ozdoba Choinkowa. Dzieci, które wykonały najciekawsze prace otrzymały nagrody. W tym dniu w grupie 6 – latków odbyło się spotkanie opłatkowe.

21.01 i 22.01 dzieci przygotowały piosenki, wierszyki, laurki i prezenty swoim babciom i dziadkom z okazji Ich święta.
osoby odpowiedzialne:
Ewelina Jastrzębska – wychowawczyni grupy 3 – latków
Małgorzata Cichowska – wychowawczyni grupy 4, 5 – latków
Ewa Sawczuk – wychowawczyni grupy 6 – latków