Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku, a w Polsce od 2005 roku. Od kilku lat przekroczył już granice Europy i dotarł do ponad 150 krajów.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na wtorek 9 lutego ale w naszej szkole  obchodzony będzie przez cały tydzień. Ze względu na zagrożenie epidemiczne nie organizujemy obchodów w szkole, ale za pośrednictwem Internetu.

W klasach IV – VIII w ramach informatyki  i na zajęciach z wychowawcą przeprowadzone zostały lekcje online  dotyczące cyberbezpieczeństwa,  zasad bezpiecznej aktywności uczniów na portalach społecznościowych oraz zagrożeń związanych z zamieszczaniem na profilach informacji i zdjęć, a także anonimowości w Sieci, prawie autorskim i wiarygodności informacji. Przedstawiono również prezentację multimedialną i krótkie film, mający na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych. W klasach I-III odbywają się pogadanki na lekcjach w szkole. Na szkolnym korytarzu umieszczono gazetkę promującą bezpieczne korzystanie z Internetu. Pani pedagog przesłała na skrzynkę mailową uczniom klas IV – VIII informacje na temat DBI oraz linki do filmów i stron internetowych promujących bezpieczeństwo w sieci.

W ramach tegorocznych obchodów DBI zorganizowany był w naszej szkole konkurs plastyczny pt. “Bezpieczny Internet: Działajmy Razem”.  Uczniom, którzy   wzięli w nim udział serdecznie dziękujemy.

Wyniki konkursu:
I  miejsce: Oktawia Olędzka – kl. VIb,
II miejsce: Amelia Olędzka – kl. VIIb,

III miejsce: Anna Lipka – kl. VIIb.

Poniżej prezentujemy najciekawsze prace.