APEL WIELKANOCNY

Wielkanoc jest najuroczyściej obchodzonym świętem wszystkich chrześcijan odprawianym na pamiątkę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. To najradośniejsze święta, które kojarzą się z obficie zastawionym stołem, malowaniem jajek oraz chlubą i osobliwością polskiej kuchni- babami i mazurkami. Święta Wielkanocne mają bogata tradycję.

    W radosny nastrój świąt wprowadzili społeczność szkolną mali artyści piosenką “Są takie święta” na uroczystym apelu w dniu 28.03. Uczniowie zaprezentowali zebranej publiczności wielkanocne zwyczaje, które są pielęgnowane w polskich domach, a także przypomnieli niektóre obyczaje, o których już zapomniano. Zebrani z zainteresowaniem wysłuchali i obejrzeli przygotowaną część artystyczną. Jak nakazuje tradycja, na zakończenie mali aktorzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia.
   Apel wielkanocny przygotowany został przez p. Danutę Biernacką i p. Urszulę Zielińską oraz uczniów kl.IIIa i IIIb.