JASEŁKA

Boże Narodzenie to czas ciepła i spokoju oraz radosnych spotkań. Taki właśnie bożonarodzeniowy nastrój zapanował w naszej szkole już 21 grudnia. 

Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili  JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Swoim występem podbili serca całej publiczności. Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

Jasełka zostały przygotowane przez pana Stanisława Polaka oraz uczniów klasy IV a, b, V i VI.

Po uroczystym apelu wychowawcy, uczniowie i rodzice zasiedli  do wspólnych wigilii,
gdzie nie zabrakło życzeń i tradycyjnych polskich potraw.  W tym czasie członkowie Samorządu Uczniowskiego ze szkoły podstawowej przebrali się za kolędników i odwiedzali wszystkie klasy, śpiewając znane kolędy.